EUBC Competitions and Tournaments September and October 2015

28 September 2015 News

EUBC ARCHIVIOPlease find below all EUBC Competitions and Tournaments concerning September and October 2015

 

September 2015
 

Age

 

Category

Event

Place

Technical delegate

3 (Thursday) →

Elite

M

Nation Cup

 Weiner Neusadt (Austria)
6 (Sunday)
7 (Monday) →

Elite

M

2 Time Olympic Champion Alexey Tishchenko

 Omsk (Russia)
13 (Sunday)
8 (Tuesday) →

Elite

M

Grand Prix Usti nad Labem

 Usti nad Labem (Czech Republic)
13 (Sunday)
8 (Tuesday) →

E & 3 Olympic W

M/W

Feliks Stamm

 Warsaw (Poland)
13 (Sunday)
9 (Wednesday) →

Elite

M

Umakhanov Memorial

 Makhachkala (Russia)
12 (Saturday)
15 (Tuesday) →

E & 3 Olympic W

M/W

The Britannia Cup

 Sheffield (England)
20 (Sunday)
9 (Wednesday) →

Youth

M

Branderburg-Cup

Frankfurt/Oder
13 (Sunday)
26 (Saturday) →

Elite M (69, 75, 81 kg) W (60kg)

M/W

Swiss Boxing Nations Cup 2015

 Horgen (Switzerland)

27 (Saturday)
October 2015
Date

Age

 

Category

Event

Place

Technical delegate

5 (Monday) →

Elite

W

International Tournament

 Stupino (Russia)
11 (Sunday)
28 (Wednesday) →

Elite

W

Queen’s Cup

 Stralsund (Germany)
31 (Saturday)
 
Tags
2nd euro cup8th nations cupadem jashariahmet comertAIBAalbenaAnapaAnders Holmbergantalyaarmeniaassisiazerbaijanbakubalkanbeegeebelarusbelgradebelgrade winnerBIHbocskai istvan memorialboris van der vorstbornemisszabornemissza memorialbotevgradbotvibotvinnikboxamboxingboxngbrandenburg cupbudapestbulgariacastellonchampionshipschemistry worldcupcologne boxing world cupcroatiaCzech Boxing Associationczech republicdanas pozniakasdanish boxing associationDavid Kvachadzedebrecendomenique natodutch boxing associationEindhovenekaterinburgeliteelite womenemil jecheveubceuropean championshipseuropean gameseuropeanchampionshipsEyüp Gözgeçfeliks stammfinalsfinlandfisufrancefranco falcinellifrancofalcinelligalatigeebeegeorgiagermanygliwicegolden beltgolden gloveGolden Glove of Vojvodinagolden gonggomelgovernor cupgrand prixgreat silk waygreecegroznyGrzegorz NowaczekhallehamburghelsinkiherzegovinaHeydar Aliyev Cuphungarian boxing associationhungaryIndiaistanbulitalyjulius tormajuniorjunior nations cupjuniors nations cupkadyrovkaunaskharkivklimanov memorialkolchin memorialKonstantin Korotkovkorotkov memorialkosovoKőszeglah nimanilars brovilLee Pullenlithuanialive streamingliventsevLivestreamingmadridMagomed Salam Umahanov Memorialmartina la pianaMediterranean gamesmeetingmemorial vllazniaminskminsk 2019moldavian beltmoldova boxing federationMoscowMr. Haralambos Svinelismurcianations cupnetherlandsnewsletternicolae lincanikolai mangerodessaolympicgamespanathinaikospassion for boxingpassion for boxing awardpavlyukovpernell whitakerpetroleum countriespodgoricapolandpolish boxing federationpraguepresidentqueen of the ringRahimovray silvasresultsromaniaRomeroseto degli abruzziRotterdamrussiarussianSandor CsotonyisarajevoschoolboysschoolgirlssemifinalsSerbiasilesiansimon trestinSimon Trestin memorialskopjesloveniaslovenia openslovenske konjicesocikassofiasomborspainspanish boxing federationsportst. petersburgstrandjasuboticaSvata Žáčekswedentammertammer tournamenttamperetbilisiteamthe star of the ringtournamenttouurnamenttraining campturkeyturkish boxing federationukraineumakhanovunder 22under22urkaineusti nad labemuzbekistanvalenciavalladolidVasilii ChirtocavilniusvladikavkazvrbaswarsawWladimir KlitschkowomenboxingwomenEUBCworld championshipsworld cup of petroleum countriesworldboxingchampionshipsworldchampionshipsyekaterinburgyouthyouth olympic gamesyouth womenyoutholimpicgamesYouthOlympicGamesyoutubezagreb